środa, 30 grudnia 2009

Comedy gold.

Kończy się rok 2009, który był naprawdę dobrym rokiem dla gatunku SF. "Dystrykt 9", "Moon", "Pandorum" i naprawdę rewelacyjny "Star Trek". Ech, Star Trek. Powinienem obejrzeć ten film jeszcze raz.

[ 126 zajebistych minut później ]

Tak naprawdę nie oglądałem Star Treka. Widziałem go już 6 razy.
Przesrałem te dwie godziny surfując po facebook. A drugi odcinek Recours już trafił na taśmę produkcyjną. Po tym blogi widać jak bardzo lubię się opieprzać.

Łukasz każdego dnia przypomina mi o obiecanej aktualizacji, a ja każdego dnia wymyślam jakaś inną wymówkę. Chciałem jednak załatwić tę sprawę przed Noworocznym Kacem, więc oto jestem.
To co widzicie po prawej to cycki Megan Fox. Nie mają nic wspólnego z tą notką, ani z komiksem. Po prostu sprawiają, że świat jest szczęśliwszy.
Wróćmy jednak do kosmosu. Plan tego odcinka był napisany tuż pospisaniu scenariusza do odcinka pilotażowego. Pozostało "jedynie" rozbić to wszystko na kadry i spisać dialogi. Pestka. To nie zajmie długo. Mamy czas.
A potem czas się skończył i okazało się, że nie ruszyliśmy tematu przez kilka miesięcy. Na szczęście Łukasz wie jak mnie motywować, więc scenariusz został spisany bez większych komplikacji i bez znaczących zmian w historii. W jednej z poprzednich notek Łukasz wspomniał o lasce, więc jej obecność nie będzie zaskoczeniem. Ja chciałbym jedynie po krótce wspomnieć o jeszcze jednej ważnej osobistości, która będzie miała swój debiut w drugim odcinku. Widzicie go po lewej i ukrywa się pod pseudonimem "12".
Kim jest? Na to będziecie musieli niestety poczekać do premiery nowego Kolektywu. Ja jedynie aby podgrzać atmosferę zapowiem, że ów jegomość nieźle namiesza w życiu naszych bohaterów.
A co się tyczy samego komiksu. Skoro Łukasz postanowił już wspomnieć o stacji benzynowej, to ja dla odmiany postanowiłem ją pokazać.

A w bonusie jeden z klasycznych szkiców, które podrzucam Łukaszowi, kiedy ten nie jest pewny jak zabrać się na któryś kadr. Taka nasza mała współpraca.

Teraz chyba jest jasne dlaczego to Łukasz jest w naszej drużynie rysownikiem.


Udanego Sylwestra i fantastycznego roku 2010. Nie zapominajcie patrzeć w gwiazdy.

What up.

1 komentarz:

  1. 12 ma super 'hełm' ? (albo kask? )

    Życzę Wam szczęśliwego i twórczego roku 2010 :D

    OdpowiedzUsuń